آخرین اخبار

چقدر بنزین 400 تومانی در کارت ها ماند؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: ۴۰۰ میلیون لیتر از سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت باقی مانده که از ابتدای بهمن ماه تبدیل به ۲ سهمیه ۷۰۰ تومانی می‌شود.
به گزارش کارنت به نقل از ایلنا، داوود عربعلی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص اینکه آیا میزان مصرف بنزین با توجه به اتمام زمان عرضه بنزین ۴۰۰ تومانی از ابتدای بهمن ماه افزایش یافته یا خیر؟، گفت: میزان مصرف افزایش چندانی نداشته اما میزان مراجعات مردم به جایگاه‌ها و سوختگیری‌ها تا حدودی افزایش یافته است.
وی افزود: هر تغییری یکسری بازتابهای اجتماعی دارد اما اینگونه نیست که اتفاق خاص و یا غیر منتظره‌ای رخ داده باشد.
عربعلی تصریح کرد: با پایان زمان عرضه بنزین سهمیه‌ای ۴۰۰ تومانی از ابتدای بهمن به ازای هرلیتر بنزین ۴۰۰ تومانی۲ سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی به دارندگان کارت سوخت تعلق می‌گیرد یعنی در ‌‌نهایت به سود مصرف کننده است بنابراین نگرانی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: با اعلام پایان زمان عرضه بنزین ۴۰۰ تومانی مصرف آنچنان افزایش نیافته فقط عرضه بنزین سه نرخی ۲ نرخی می‌شود و با این روش مدیریت و کنترل راحت‌تر است.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: تغییر و افزایش نرخ بنزین درآمدی برای شرکت پخش ندارد و تغییری در درآمدهای ما حاصل نمی‌شود.
وی میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال تا كنون را 69.4 میلیون لیتر اعلام كرد و گفت: بعد از آخرین شارژ سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در فروردین‌ماه ۱۳۹۳، حجم بنزین با این نرخ حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون لیتر بود که اکنون این رقم به حدود ۴۰۰ میلیون لیتر رسیده است.
عربعلی همچنین گفت: میزان سوخت گیری خودروها بعد از اعلام زمان پایان عرضه بنزین 400 تومانی به 7 تا 8 میلیون لیتر در روز رسیده است.
به گزارش ایلنا، وی به دارندگان خودرو توصیه کرد: کسانی که همچنان سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی را در کارت‌های خود دارند حتما یک مرحله در بهمن ماه سوخت گیری کنند تا تراکنش انجام شود و بنزین
۴۰۰ تومانی تبدیل به ۲ لیتربنزین ۷۰۰ تومانی شود یعنی با این شیوه سیستم کارت را شناسایی کند.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه یادآور شد: با انجام تراکنش موجودی ۴۰۰ تومانی محاسبه می‌شود و به ازای هر لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی دو لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی جایگزین می‌شود در غیر این صورت ممکن است با مشکل مواجه شوند یعنی اگر یک بار تراکنش ثبت شود مشکل احتمالی رفع می‌شود ضمن اینکه در صورت بروز مشکل می‌توانند با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند تا مشکل برطرف شود.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *