آخرین اخبار

هر خودرو فرسوده 50 برابر خودرو یورو 4 آلایندگی ایجاد می‌کند

تا پایان سال 92 حدود یك میلیون 400 هزار دستگاه خودرو اسقاط شده و در سال 93 تلاش شد با رویكردی جدید این اقدام صورت گیرد.

آلایندگی ایجاد شده توسط هر خودرو ی فرسوده در شهرها برابر با 50 خودرو یورو 4 و 22 برابر خودرو یورو 2 است.

به گزارش کارنت به نقل از ایلنا، علیرضا فیض بخش با اشاره به اینكه هوای پاك و شهری سالم ضرورتی است كه تمام دستگاه ها باید به آن توجه داشته باشند و در تحقق آن بكوشند گفت: هر ساله در فصل زمستان و تراكم زیاد آلایندگی ها به این تكاپو وادار می شویم كه اقدامی در این خصوص انجام دهیم اما متاسفانه تصمیمات و مدیریت نابخردانه در گذشته مشكلاتی ایجاد نموده است كه متاسفانه گریبان گیر ما شده است.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اظهار داشت: تا پایان سال 92 حدود یك میلیون 400 هزار دستگاه خودرو اسقاط شده و در سال 93 تلاش شد با رویكردی جدید این اقدام صورت گیرد.

فیض بخش به خروج 228 هزار دستگاه خودرو فرسوده از چرخه حمل و نقل در سال 93 اشاره كرد و افزود: قانونی كه از سال 88 تا بحال اجرایی نشده بود را اجرا كردیم و موفق شدیم اسقاط خودرو های فرسوده را سرعت ببخشیم.

وی نقش و همكاری واردكنندگان خودرو را در این اقدام پر رنگ دانست و افزود: در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تمام تلاشمان بر این است تا با سیاست گذاری و اقدامات پیش برنده ضمن سرعت بخشیدن به روند اسقاط بخش خصوصی را در این كار فعال نماییم كه در این راه مراكز اسقاط و بازیافت خودرو و واردكنندگان همكاری خوبی داشته اند.

فیض بخش در پایان با انتقاد از تردد و تولید موتور سیكلت های بی كیفیت بنزینی و میزان آلایندگی كه برای كلان شهر ها ایجاد می نمایند از همه دستگاه ها خواست تا با همكاری و تعامل این مشكل را چاره اندیشی كنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *