آخرین اخبار

نگاهی به فراز و فرود قیمت خودروهای داخلی در هفته‌ای که گذشت/ متقاضیان در انتظار وام 15 میلیونی خودرو

در هفته ای که گذشت پژو 206 تیپ 2 با افت 300 هزار تومانی به 33 میلیون و 400 هزار تومان رسید.

 در حالی که دهمین ماه سال 93 رو به پایان است همچنان بازار خودرو در رکود به سر می برد و فعالان بازار خودرو در انتظار فرا رسیدن بازار شب عید هستند.

در این شرایطی فعالان بازار خودرو پیش بینی می کنند رکود در بازار خودرو تا فرا رسیدن تقاضای خرید شب عید ادامه داشته باشد. همچنین با توجه به انتشار اخباری مبنی بر افزایش وام خرید خودرو به 15 میلیون تومان، متقاضیان خرید خودرو نیز در انتظار تصمیمات جدید از سوی مسئولان سیاستگذار هستند.

در شرایطی که بازار خودرو در رکود به سر می برد بسیاری از متقاضیان نیز از کیفیت خودروهای تولید شده رضایت ندارند و در همین رابطه امرالله امینی از کارشناسان صنعت خودروسازی می گوید کمیت‌گرایی و تیراژ ‌محوری باعث غافل ماندن خودروسازان ایرانی از موضوع مهمی به نام کیفیت شده است.

وی با بیان اینکه در صنعت خودروی جهان، کیفیت حرف اول و آخر را برای موفقیت یک خودروساز می‌زند، گفته است با این حال وجود مشکلات مختلف در صنعت خودروی ایران از بالا بودن هزینه تمام شده تولید تا پایین بودن قدرت خرید، باعث عدم توجه خودروسازان به این موضوع شده است.

این کارشناس صنعت خودرو اعلام کرده است پایین بودن کیفیت برخی خودروهای داخلی بیش از آنکه مربوط به ضعف فن‌آوری در صنعت خودروی ایران باشد ناشی از تلاش این شرکتها برای پایین آوردن هزینه‌های تولید این محصول است. نتیجه این وضعیت نارضایتی مصرف‌کنندگان ایرانی از کیفیت برخی از خودروهای داخلی است که البته خودروسازان باید برای رفع این نارضایتی اقدام و کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند.

امینی با بیان اینکه بازار خودروی ایران برای همیشه انحصاری نخواهد ماند، گفته است خودروسازان اگر امروز در جهت تولید خودروهای جدید و با کیفیت اقدام نکنند شاید روزی برسد که ورود خودروهای وارداتی ارزان و با کیفیت، مجال فعالیت را از آنها بگیرد.

اما در این شرایط بازار خودرو در هفته ای که گذشت نوسان های فراوانی را تجربه کرد به طوری که پژو 206 تیپ 2 با افت 300 هزار تومانی به 33 میلیون و 400 هزار تومان رسید. همچنین پژو 206 صندوقدار V8 نیز که 600 هزار تومان کاهش قیمت را در هفته گذشته به خود دید، این هفته آرام گرفت و هم‌اکنون 37 میلیون تومان به فروش می‌رود.

پژو پارس نیز با افزایش قیمت 400 هزار تومانی به 35 میلیون و 300 هزار تومان رسید. بر همین اساس در هفته ای که گذشت پژو 405 با افت 200 هزار تومانی به 29 میلیون و 500 هزار تومان رسید. همچنین تیبا هم‌اکنون قیمتی برابر با 24 میلیون تومان دارد که این موضوع از افت 200 هزار تومانی اش حکایت می‌کند. از سوی دیگر سمند مدل LX نیز در حال حاضر قیمتی برابر با 29 میلیون و 800 هزار تومان دارد و این یعنی تغییری در قیمت آن به وجود نیامده است. همچنین رانا هم‌اکنون 32 میلیون و 700 هزار تومان است.

همچنین در هفته ای که گذشت پراید نوسان قابل توجهی را تجربه نکرد و پراید 131 قیمتی برابر با 19 میلیون و 900 هزار تومان دارد و مدل 132 هم 20 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر پراید 111 نیز در حال حاضر قیمتی حدود 20 میلیون و 700 هزار تومان دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *