آخرین اخبار

رییس جمهور بر رشد صنعت خودرو با هدف رضایت بیشتر مردم تاکید کرد

به گزارش کارنت به بقل از ایرنا، رییس جمهور در جلسه هیات وزیران بر بهبود کیفیت، ایمن سازی، افزایش حضور در بازارهای جهانی و ارتقای جایگاه صنعت خودرو کشور در منطقه و جهان تأکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه دراین جلسه با تشکر از وزیر صنعت، معدن و تجارت، بخش خودروسازی و شرکت های قطعه ساز، آنها را دارای اهمیت فراوان در افزایش اشتغال دانست.

وی با توصیه به شرکت های دانش بنیان برای حضور فعال تر در صنعت خودروسازی و اهتمام در بهبود کیفیت قطعه سازی، گفت: پیوند هر چه بیشتر علم و صنعت و همکاری مؤثر دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی با این صنعت ضروری است.

رییس جمهوری که پس از ارائه گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص «وضعیت صنعت خودرو» صحبت می کرد، کاهش هزینه های تولید از طریق افزایش تولید و توجه بیشتر در تنوع و زیبایی در تولید خودرو را به عنوان مزیت های رقابتی کسب و سهم بیشتر در بازار خودرو، واجد اهمیت دانست و اظهار امیدواری کرد که با رشد کمی و کیفی این صنعت، رضایت بیشتر مردم حاصل شود.

در گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص «وضعیت صنعت خودرو»، ارزش افزوده صنعت خودرو معادل 20 درصد از ارزش افزوده صنعت کشور و اشتغال مستقیم نیروی کار آن برابر 12 درصد اشتغال بخش صنعت بیان شد.

این گزارش همچنین از رشد 64 درصدی تولید خودرو در کشور در سال 93 نسبت به سال 92 خبر داد.

خروج صنعت خودرو از تحریم، ارتقای سطح استاندارد آلایندگی خودروها از یورو 4 در نیمه دوم سال جاری و کاهش زمان وصول مطالبات قطعه سازان از 12 ماه به 4 ماه از دیگر موارد مطرح شده در این گزارش است.

موافقت با ایجاد شهرک صنعتی در شهرستان جاسک و تعیین فهرست کمیسیون های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها، از جمله مصوبات این جلسه بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *