آخرین اخبار

طی 9ماهه امسال ۷۱۸۹۶ خودرو وارد کشور شد

طی 9ماهه امسال ۷۱۸۹۶ خودرو به ارزش بیش از یک‌ میلیارد و۴۵۷میلیون دلار وارد کشور شد که به لحاظ تعداد، رشدی ۶۱درصدی داشته است.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادآنلاین، ارزش ریالی واردات بیش از 71هزار خودرو طی 9ماهه امسال بیشتر از 3700میلیارد تومان بوده که بیش از 56درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

براساس این گزارش، در آذر سال‌جاری نیز 74.6 خودرو به ارزش 162میلیون دلار وارد کشور شد که در مقایسه با آذر پارسال 12درصد کاهش نشان می‌دهد. این درحالی است که طی 9ماهه سال گذشته 44755 خودرو به ارزش 928میلیون دلار و2285میلیارد تومان وارد کشور شده بود. این رشد واردات خودرو درحالی رخ داده است که براساس جدیدترین آمارهای رسمی تولید انواع خودروهای سواری در آذر امسال با رشد 36.4درصدی از 65هزار و603دستگاه در آذر 1392 به 89هزار و514دستگاه افزایش یافته است.
 یکه تازی ژرمن‌ها در صدر جدول واردات
طی سال‌های اخیر به‌واسطه افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی و همچنین افزایش قیمت حامل‌های انرژی صنعت خودروسازی کشور با مشکلات فراوانی مواجه بوده که همین موضوع نیز باعث کاهش چشمگیر تولید و افزایش قیمت خودروها شده است. افزایش قیمت خودروهای داخلی درسال‌های اخیر موجب شده تا تمایل مردم به استفاده از خودروهای وارداتی افزایش یابد و برهمین اساس واردات خودرو به کشور درسال‌های اخیر روند صعودی قابل توجهی را طی کرده است.

dsf(1)

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *