آخرین اخبار

توقف شماره‌گذاری 206

سازمان حفاظت محیط‌زیست در حالی خبر از توقف شماره‌گذاری پنج خودرو داخلی داد که روز گذشته مدیر اجرا و نظارت بر استانداردهای ایران خودرو توقف پلاک‌گذاری دو محصول این شرکت را تایید کرد.

دو خودروی پژو 206 هاچ بک و صندوقدار با موتور TU3 از جمله خودروهای شرکت ایران خودرو هستند که به دلیل عدم رعایت استاندارد آلایندگی یورو 4 مجوز شماره‌گذاری آنها از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست لغو شده است. اما در لیست این سازمان خودروهای دیگری نیز دیده می‌شود از جمله خودروهای وانت تک کابین و 2 کابین GONOW شرکت پویا خودرو، سواری ویانا 1500 سی‌سی شرکت سناباد خودرو توس و مزدا 3 اتوماتیک هاچ بک شرکت بهمن موتور. این خودروها در حالی در لیست سازمان حفاظت محیط‌زیست قرار گرفته‌اند که مزدا 3 اتوماتیک هاچ بک طی دو ماهه گذشته به تعداد انگشت شماری تولید داشته و تولید سواری ویانا نیز طی سه سال گذشته متوقف شده است. از سوی دیگر خودروی پژو پارس اتوماتیک نیز مدت‌ها است که در خط تولید ایران خودرو قرار نگرفته است.

در هر حال آنچه مشخص است سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر اجرای استاندارد آلایندگی یورو4 مانع از شماره‌گذاری خودروهایی خواهد شد که فاقد استاندارد یاد شده هستند.اما در همین حین کیوان وزیری مدیر اجرا و نظارت بر استانداردهای ایران خودرو روز گذشته در گفت و گو با برخی از خبرگزاری‌ها با تایید توقف شماره‌گذاری پژوهای تولیدی ایران خودرو دلایلی را در این مورد مطرح کرد. وی اظهار کرده که تاخیر شرکت بازرسی سازمان محیط‌زیست در آزمون پژو ۲۰۶ باعث توقف شماره‌گذاری این خودروها شده است.

کیوان وزیری تاکید کرده که از ابتدای امسال طبق قانون، تمام تولیدات ایران‌ خودرو با استاندارد یورو 4 عرضه شده‌اند، ولی در مورد پژو 206 با موتور TU3 به دلیل وجود تحریم‌های صنعتی، تاخیر صورت گرفت.وی تصریح کرد: حجم بالای کار در شرکت بازرسی سازمان محیط زیست باعث ایجاد تاخیر در آزمون پژو 206 شد و در واقع ترافیک بالای کاری این سازمان باعث شد، آزمون این خودرو طول بکشد و در حال حاضر نیز سازمان محیط‌زیست نیز طبق اعلام شرکت بازرسی، اظهارنظر کرده است.

Peugeot_206
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *