آخرین اخبار

خودروهای 20 میلیونی

یکی از دغدغه‌های امروز خریداران خودرو به خصوص افرادی که بودجه زیادی برای خرید ندارند. انتخاب خودرو 20میلیون تومانی یا کمتر است. به‌راستی در این رنج قیمتی چه خودروهایی حضور دارند و یک خریدار خودرو می‌تواند با این مقدار پول چه خودرویی بخرد؟ جواب این سوال ساده است چراکه نخستین خودرویی که به ذهن هر کسی می‌رسد پراید البته با مدل‌های مختلفش است. گزینه بعدی نیز ‌ام وی‌ام110خواهد بود که البته کمی بیشتر از 20میلیون تومان قیمت دارد. نکته اینجاست که شما ممکن است نخواهید خودروهای کوچکی چون پراید، و ‌ام وی‌ام را برای خود انتخاب کنید. از اینرو باید به ناچار به سراغ خودروهای کار کرده بروید خودروهایی که شاید کمی بزرگ‌تر و خانوادگی‌تر باشند و البته از شتاب و سرعت بهتری برخودار باشند از اینرو می‌تواند به‌سراغ نمونه‌های کارکرده ریو یا انواع مختلف پژو و تیبا بروید.

  کدام انتخاب‌ها اقتصادی‌تر است؟
انتخاب‌های دست دوم در رنج قیمتی 20میلیون تومان مشخص شد البته در نمونه‌های تولید داخل. اما کدام یکی از این انتخاب‌ها اقتصادی‌ترند؟این نکته را نباید فراموش کرد که در این رنج انتخاب‌های کارکرده زیادی وجود دارد و می‌توان علاوه بر خودروهای یاد شده خودروهای دیگری را نیز همانند گل و لیفان انتخاب کرد اما روی صحبت ما به سمت خودروهایی است که در این رنج قیمتی با اقبال زیادی همراه هستند. شاید به جرات بتوان گفت که بیشتر انتخاب‌ها به خودروهای فرانسوی ختم می‌شوند خودروهایی که این روزها داد همه را در آورده است و خریداران از کیفیت پایین آنها گله دارند این در حالی است که مدل‌های قدیمی‌تر این خودروها از کیفیت به مراتب بهتر و بالاتری از نمونه‌های مدل بالا برخوردارند.
خودروهایی همانند پژو 405، پارس و  206اگر چه طرفداران زیادی دارند اما از نظر استهلاک نیز در سطح خوبی قرار ندارند و خودروهای پر خرجی به حساب می‌آیند در این میان وضعیت سمند بهتر از محصولات پژو است و البته از قیمت مناسب‌تری در بازار دست دوم به نسبت محصولات پژو برخوردار است.
تندر90نیز انتخاب خوبی به حساب می‌آید اگرچه در دراز مدت خودرو کم استهلاکی نیست اما از هموطنان دیگرش با کیفیت‌تر و کم استهلاک‌تر است. در بازار می‌توان نمونه‌های کم آپشن آن را مانند مدل 1E و 0Eرا با چنین قیمت‌هایی خریداری کرد. البته در هنگام خرید و سواری گرفتن از تندر 90مراقب گردگیر پلس باشید چراکه به‌دلیل طراحی عجیب گیربکس این خودرو روغن گیربکس در گردگیر پلس جمع می‌شود و ممکن است که در اثر برخورد با اجسام سوارخ شده و روغن نشتی پیدا کند از اینرو گیربکس در معرض خطر خواهد بود. تندر 90قطعاتی به مراتب گران‌تر از دیگر هموطنانش دارد و البته از نظر طراحی نیز در سطح پایینی قرار دارد اما در بازار دست دوم یکی از بهترین‌ها و پرطرفدار‌ترین‌هاست.
ریو انتخابی بی‌دردسر است. خودروهای کره‌یی و ژاپنی برخلاف رقبای فرانسوی‌شان از استهلاک پایینی برخوردارند. اگر چه با قیمتی در حدود 20میلیون تومان می‌توان تنها مدل 84این خودرو را خریداری کرد اما حتی نمونه‌های مدل پایین این خودرو نیز کم استهلاک و بی‌دردسر خواهد بود اگر چه قیمت قطعات این خودرو گران‌تر از دیگر خودروهاست. ریو نیز در بازار دست دوم یکی از پرطرفدار‌ترین‌هاست. در میان این خودرو‌ها ممکن است با خودرو فولکس واگن گل هم مواجه شوید خودرویی با کیفیت که از شتاب و سرعت خوبی بهره می‌برد این خودرو در بازار چندان با اقبال همراه نیست اما انتخاب اقتصادی به شمار می‌رود. شاید دلیل موفق نبودن گل در بازار دست دوم را بتوان در کمیاب بودن قطعات و البته گران بودن آنها دانست این در حالی است که بحث خدمات پس از فروش نیز یکی دیگر از دلایل ناموفق نبودن این خودرو است. خودروهای چینی همچون لیفان 520 نیز در این رنج قیمتی حضور دارند که البته انتخاب‌های بی‌دردسری نیستند چراکه در بازار به سختی خرید و فروش می‌شوند. به هر حال بازار حدود 20میلیون تومان در نمونه‌های صفر کیلومتر بازار خلوتی است و انتخاب‌های زیادی برای خریداران وجود ندارد از اینرو افراد زیادی خرید خودرو دست دوم را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *