آخرین اخبار

جزئیات جدید از طرح آزادسازی واردات خودرو

دبیر اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح رفع ممنوعیت واردات خودرو با هدف کاهش التهاب قیمت ها در بازار اجرایی خواهد شد.

سید جواد حسینی کیا با تاکید بر این که طرح رفع ممنوعیت واردات با هدف بهبود وضعیت بازار مطرح شده است، افزود: بر اساس این طرح، واردات خودرو به صورت محدود انجام خواهد شد و تمام فعالیت واردکنندگان به صورت شفاف رصد خواهد شد.
نماینده مردم ستقر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد دولت موافق این طرح است و بر این اساس به زودی وارد فاز اجرایی می شود اما همزمان با رفع ممنوعیت واردات دولت نباید به این موضوع وارد شود چرا که بر اساس این طرح، ارز مورد نیاز برای واردات این دسته از خودروهای محدود نیز با سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا ارزآزاد تامین شده و دولت در این طرح نقشی نخواهد داشت.
حسینی کیا با تاکید بر این که به طور قطع این روند منجر به کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار می شود، تصریح کرد: بعد از رفع ممنوعیت، عملکرد ثبت سفارش کنندگان برای واردات خودرو رصد شده و به صورت شفاف مورد بررسی قرار خواهد گرفت و همانند گذشته نیز نمایندگان رسمی مسئولیت واردات خودرو را بر عهده خواهند داشت.
وی در پاسخ به این که پیش از این نیز واردکنندگان پیشنهاد واردات با تکیه بر منابع ارز تحت اختیار را مطرح کرده بودند و چرا این پیشنهاد مورد بررسی قرار نگرفت، اظهار کرد: ممنوعیت کامل واردات خودرو در گذشته به مصلحت نظام بود و اعتقادی به واردات وجود نداشت اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده و با هدف کاهش التهابات قیمتی، واردات خودرو به صورت محدود و با ارز آزاد آزاد خواهد شد تا بازار را به تعادل برساند.

عصر خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. خجالت بکشید تمام اون به اصطلاح نمایندگی هایی که میگید مال خودتون و عاقازاده هاتونه فقط خواستید ماشین گرون کنید که کردین الآن هم به چند برابر قیمت میفروشید این شده روال کارتون ۳برابر میکنین بعد ۵%میارید پایین میگید خودرو ارزان شد شرم و حیا و شرافت هم خوب چیزیه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *