خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آخرین اخبار / طرح ساماندهی بازار خودرو برای مقابله با مافیای خودرو

طرح ساماندهی بازار خودرو برای مقابله با مافیای خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید دستاوردی برای صنعت خودرو ندارد، گفت: یکی از اهداف طرح ساماندهی بازار خودرو ایجاد شفافیت در صنعت خودرو و مقابله با مافیای خودرو است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، سعید باستانی با بیان اینکه افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی یک کج سلیقگی و اشتباه است، گفت: تعرفه خودرو های هیبریدی با وجود اینکه از 45 درصد به 25 درصد کاهش یافت اما بازهم این تعرفه بالا است و باید کاهش یابد.

وی افزود: طرح ساماندهی بازار خودرو که یک فوریت آن به تصویب رسیده و به کمیسیون صنایع و معادن  به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع داده شده است در مجموع طرح خوبی است اما باید جزئیات آن  مورد بحث  و بررسی دقیق و کارشناسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه متاسفانه برخی لابی های داخلی  تعرفه واردات خودروهای هیبریدی را افزایش داده است،گفت: یکی از اهداف نمایندگان امضاء کننده  طرح این است که در طرح ساماندهی بازار خودرو با ایجاد  شفافیت  در صنعت خودرو به پشت پرده ها و مافیایی که در این صنعت وجود دارد پایان دهد .چرا که نبود شفافیت و وجود   لایه های پنهان به طور یقین  فساد آور است.

 وی تصریح کرد:با وجود اینکه ما خود خودروساز هستیم و باید از تولید داخل حمایت کرد اما باید توجه داشت این حق مردم است که خودروهای ایمن، به‌ روز و با کیفیت سوار شوند. لذا مجلس تلاش های خود را برای کاهش تعرفه  خودرو های هیبریدی ادامه می دهد.

باستانی گفت: اگر طرح ساماندهی بازار خودرو به صورت کارشناسی و دقیق در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مورد بررسی قرار گیرد امید به تصویب آن در صحن علنی مجلس وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *