خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آخرین اخبار / حباب قیمتی بیهوده برای بازار مزدا۳

حباب قیمتی بیهوده برای بازار مزدا۳

این روزها اگر برای خرید مزدا۳ تیپ۴ فول آپشن به بازار آزاد مراجعه کنید، با قیمت های غیر منطقی بر می خورد و شاید ترجیح دهید که فعلا این سدان ژاپنی مونتاژ داخل را خریداری نکنید.

مزدا۳ گروه بهمن به تازگی با مدل ۱۳۹۷ به بازار عرضه شده است و برخی امکانات مانند نمایشگر، دوربین و سنسور دنده عقب به آن به صورت فابریک اضافه شده است. به خاطر این تغییرات گروه بهمن و شرکت بهمن موتور بهای رسمی مزدا۳ تیپ۴ فول آپشن را ۱۲۹ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان اعلام کردند و چندی پیش فروش این خودرو با قیمت قطعی و مدل ۱۳۹۷ انجام شد. اما با گذشت تنها چند هفته از آن فروش شاهد هستیم که دلالان قیمت این خودرو ژاپنی مونتاژ داخل را در بازار آزاد تا ۱۶۳ میلیون تومان اعلام می کنند و مدل های ۱۳۹۶ را گاهی تا ۱۴۵ میلیون تومان هم اعلام قیمت کرده اند. اما آنچه که در اکثر آگهی ها و از زبان دلالان به دست می آید، بهای ۱۴۷ تا ۱۵۲ میلیون تومانی برای معامله مزدا۳ تیپ۴ فول آپشن مدل ۱۳۹۷ است. جالب است که حواله های تحویل ۳۰ روزه مزدا۳ تیز با قیمت ۱۳۸ تا ۱۴۱ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده اند. در حال حاضر دلالان و برخی نمایشگاه داران با اطلاع رسانی دروغین و اعلام مطالب کذب سعی دارند تا بازار این خودرو را آشفته کنند و مزدا۳ را با سود بیشتری به فروش رسانند. آن ها می گویند که مزدا۳ تیپ۴ با آغاز سال جاری قیمتی بیش از ۱۴۵ میلیون تومان را پیدا می کند و به ناگاه ۱۶ میلیون تومان گران می شود. اما واقعیت این است که این ادعا به دروغ نزدیکی بیشتری دارد و سابقه گروه بهمن و بهمن موتور در فروش های ابتدایی هر سال نشان داده است که افزایش قیمت را بر مبنا تغییر هزینه های مازاد خودرو مانند نرخ بیمه، هزینه مالیات و شماره گذاری و… انجام می دهد.
اگر امروز قصد خرید مزدا۳ گروه بهمن را دارید و با چنین قیمت هایی مواجه می شوید، می توانید با عدم خرید این خودرو در روزهای پایانی سال کمتر به صحبت های دلالان و سودجویان پر و بال دهید. از نگاهی کارشناسان بازار خودرو، بیشترین اختلاف قیمتی مزدا۳ در بازار آزاد می توان ۸ درصد فراتر از بهای کارخانه باشد و این عدد بر مبنا سابقه گذشته این خودرو به دست آمده است. برای همین مزدا۳ گروه بهمن با توجه به قیمت کمتر از ۱۳۰ میلیون تومان در کارخانه با امکانات جدید و مدل ۱۳۹۷ باید در بیشترین حالت قیمت گذاری به عدد ۱۳۹ میلیون تومان در بازار آزاد برسد و بهای ۱۵۰ میلیون تومان فعلی حبابی بیش نیست که با آغاز سال جدید و راه افتادن بازار خودرو بهای ۹۷، این حباب به طور کامل از بین می رود.
مزدا۳ گروه بهمن به عنوان با کیفیت ترین خودرو مونتاژ داخل در کشور شناخته می شود و جایگاه آن همیشه در کنار سوزوکی گرندویتارا ایران خودرو است که هر دو می توانند چهار ستاره کیفی را دریافت کنند. این روزها بازار ایران به دنبال آن است که مزدا۳ گروه بهمن از خط تولید خارج شود و نسل جدید و آخرین نسخه از آن به خط تولید بهمن موتور بیاید.

گروه مستند اسب بخار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *