خانه / آخرین اخبار / وضعیت قیمت خودروهای صفر داخلی در مدل ۹۶ + جدول

وضعیت قیمت خودروهای صفر داخلی در مدل ۹۶ + جدول

شرکت‌های خودروساز به‌دلیل افزایش تعهداتشان در ماه‌های پایانی سال، مدت زمان تحویل خودروهای مربوط به فروش فوری و اعتباری را افزایش داده‌اند و این موضوع رونق معامله در بازار را به‌دنبال داشته است. همچنین بازار خودروهای داخلی بعد از سپری کردن چند دوره رکود عمیق توانسته طی هفته جاری رنگ رونق را به خود ببیند و کارشناسان یکی از عوامل موثر بر این رونق را افزایش تعهدات خودروسازان در پایان سال از یک سو و افزایش مدت زمان تحویل خودرو در فروش‌های فوری ازسوی خودروسازان عنوان می‌کنند.

کارشناسان یکی از دلایل رکود در بازار خودرو طی سال جاری را مراجعه بسیار مردم برای خرید خودرو به‌صورت اعتباری از شرکت‌های خودروساز ذکر می‌کردند. بنابراین عمده مراجعه مشتریان برای خرید خودرو معطوف به نمایندگی‌های فروش خودروسازان بود. حال در شرایطی که فروش فوری و اعتباری خودروسازان به‌دلیل افزایش تعهداتشان در پایان سال جذابیت چندانی برای مشتریان خودرو ندارد بسیاری از آنها برای خرید خودرو به بازار مراجعه کرده‌اند.

در همین حال به‌رغم اینکه هر ساله در دوماه پایانی سال، یعنی بهمن و اسفند بازار رونق نسبی به خود می‌گیرد و معاملات افزایش پیدا می‌کند، اما همزمانی عرضه خودروهای پلاک ۹۶ به بازار موجب شده که خرید و فروش در بازار با رونق بیشتری همراه شود. برخی از خودروسازان در حالی خودروهای خود را با پلاک سال آینده به بازار عرضه کرده‌اند که بنا به رسم هرساله اواخر بهمن یا اوایل اسفندماه زمان عرضه خودروها با پلاک جدید به بازار بود؛ حال آنکه برخی از خودروسازان به‌منظور افزایش تقاضا در بازار موفق به اخذ مجوز پلاک ۹۶ از راهور ناجا شدند و زودتر از موعد خودروهای با پلاک ۹۶ را راهی بازار کرده‌اند.

قیمت خودروهای مدل ۹۶ در بازار تهران – ۲۲ دی ماه ۹۵ :

خودرو قیمت تغییر نسبت به هفته گذشته
۲۰۶ تیپ ۲ ۳۳٫۲۰۰٫۰۰۰ ۱۰۰٫۰۰۰-
۲۰۶ تیپ ۵ ۳۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۰۰٫۰۰۰-
پژو ۴۰۵ GLX ۳۰٫۱۰۰٫۰۰۰ ۳۰۰٫۰۰۰-
۲۰۶ صندوقدار ۳۸٫۳۰۰٫۰۰۰ ۲۰۰٫۰۰۰-
پارس بنزینی ۳۷٫۴۰۰٫۰۰۰ ۱۰۰٫۰۰۰-
سمند EF7 ۳۲٫۲۰۰٫۰۰۰
سمند SE ۲۸٫۸۰۰٫۰۰۰ ۲۰۰٫۰۰۰-
سمند LX ۳۲٫۲۰۰٫۰۰۰ ۲۰۰٫۰۰۰-
تندر۹۰ ایران خودرو ۳۹٫۷۰۰٫۰۰۰ ۲۰۰٫۰۰۰+
پراید ۱۳۱ ۲۰٫۸۰۰٫۰۰۰
پراید ۱۱۱ ۲۱٫۳۰۰٫۰۰۰
تیبا SX ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰
پارس تندر ۴۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲۰۰٫۰۰۰+
دنا ۴۵٫۲۰۰٫۰۰۰
لیفان ۸۲۰ ۸۹٫۰۰۰٫۰۰۰
جک S5 اتوماتیک ۹۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲۰۰٫۰۰۰-
مزدا۳ FL ناموجود توقف تولید
رنو ساندرو اتوماتیک ناموجود

 

۱ دیدگاه

  1. بابا کارنت جون گیر دادی به مدل ماشینا ول کن نیستی…نه اینکه حالا مدل ۹۶ با ۹۵ فرقی هم داره….خودروسازهای جهانی که قبل از سال جدید مدل به روز شده ماشین رو وارد بازار میکنن معمولا ماشین رو با مدل سال بعد سند میزنن ولی وقتی تو ایران ماشین مدل ۹۶ با مدل ۹۵ هیچ فرقی با هم ندارن دیگه اختلاف قیمت و این همه قلم فرسایی برای چیه غیر از سودجویی؟؟!!!!؛

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*