خانه / آخرین اخبار / شکسته شدن رکورد فروش شرکت خودروسازی رولزرویس در سال گذشته میلادی

شکسته شدن رکورد فروش شرکت خودروسازی رولزرویس در سال گذشته میلادی

2016-rolls-royce-dawn-25

شرکت چندملیتی ‘رولزرویس’ برای چندمین سال پیاپی، رکورد فروش خودروهای لوکس و گران‌قیمتش را در سال ۲۰۱۶ میلادی، جابجا کرد.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، شرکت رولزرویس روز دوشنبه اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۴۱۰۰ دستگاه خودرو را به بیش از ۵۰ کشور جهان فروخته است که یک رکورد برای این شرکت بشمار می‌آید.
براساس اعلام شرکت رولزرویس، میزان فروش این شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال قبل از آن ۶ درصد رشد داشته است .
به گفته رولزرویس، میزان فروش این شرکت در زادگاهش انگلیس، ۲۶ درصد، در کشور آمریکا ۱۰ درصد، در چین ۲۳ درصد و در ژاپن ۵۱ درصد رشد داشته است.
به گفته تحلیل گران، افزایش بی‌سابقه فروش رولزرویس که خودرویی گران‌قیمت و لوکس شمرده می‌شود، در حالی صورت می‌گیرد که اقتصاد جهانی در سال گذشته میلادی، سال نسبتا پرتلاطمی را پشت سر گذاشت.
در همین حال شرکت رولزرویس که هم ‌اینک مالک اصلی آن شرکت آلمانی ‘بی ام و ‘ است، وعده داده است که به‌رغم تردیدها و نگرانی های ایجاد شده بعد از همه‌پرسی برگزیت در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ میلادی، همچنان به سرمایه‌گذاری‌اش در انگلیس ادامه دهد.
برخی از شرکت های خودروساز تهدید کرده اند که درصورت خروج بریتانیا از بازار واحد اروپایی، مقر خود را به سایر کشورهای اروپایی منتقل خواهند کرد.
شرکت رولزرویس، در حال حاضر در حدود یک هزار و ۷۰۰ نیرو در انگلیس دارد که نسبت به سال ۲۰۰۳ میلادی ۵۰۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
شرکت رولزرویس در سال ۱۹۰۶ میلادی توسط ‘چارلز رولز ‘ و ‘هنری رویس’، تحت نام ‘رولز-رویس لیمیتد’ تأسیس شده است.
در سال ۱۹۷۱ میلادی برای جلوگیری از ورشکستگی شرکت رولز-رویس، دارایی های این شرکت از سوی دولت انگلیس، ملی اعلام شد و سپس در سال ۱۹۷۳ میلادی شرکت رولز-رویس به دو شرکت تفکیک شد و بخش خودروسازی رولز-رویس موتورز نام گرفت و بخش هوافضای آن نیز تحت عنوان رولز-رویس هلدینگ ثبت گردید.
مدیریت رولز-رویس موتورز در سال ۱۹۸۰ میلادی به شرکت ‘ویکرز’ سپرده شد و در سال ۱۹۸۷ میلادی توسط گروه فولکس واگن خریداری شد، که در نهایت در سال ۱۹۹۸ به ‘ب ام و’ واگذار گردید و نام آن نیز به ‘رولز-رویس موتور کارز ‘ تغییر پیدا کرد. این شرکت هم اکنون به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت خودروسازی ‘ب ام و ‘ به شمار می‌آید.
در همین حال شرکت چندملیتی ‘جگوار لندرور’ نیز که بزرگترین خودروساز انگلیسی به شمار می‌آید ، روز دوشنبه اعلام کرد که توانسته است رکورد فروش خودروهایش که در زمره خودروهای لوکس و گران‌قیمت محسوب می‌شوند، بشکند.
شرکت ‘جگوار لندرور ‘ که هم‌اینک مالک اصلی شرکت هندی ‘تاتا ‘ است، گفته که در سال ۲۰۱۶ میلادی توانسته ۵۸۳ هزار دستگاه خودرو بفروشد که نسبت به سال قبل از آن ۲۰ درصد رشد داشته است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*