خانه / آخرین اخبار / تویوتا پریوس در خیابان های ایران جولان می دهد

تویوتا پریوس در خیابان های ایران جولان می دهد

toyota prius-5

چند وقت پیش که تویوتا پریوس توسط ایرتویا وارد بازار ایران شد کمتر کسى فکرش را مى کرد تا این خودرو بتواند سهم خوبى از بازار بگیرد. این خودرو با جدیدترین نسل خود به بازار آمده است. امروز شاهد شماره گذارى و تردد آن در جاده هاى کشور هستیم. از نظر طراحى این ژاپنى نمى تواند با خودروهاى کره اى رقابت کند ولى در بحث کیفیت، آلایندگى و امکانات رفاهى تاب رقابت با هر خودروى رقیبى را دارد.

این خودرو به ٧ کیسه هوا و رادار نقطه کور مجهز است که پریوس را در بحث ایمنى از رقبا جلو مى اندازد. همچنین سیستم صوتى JBL، سیستم تهویه اتوماتیک، کنترل کشش و پایدارى، سنسور نور و بخار شیشه، شارژ بدون سیم تلفن، آینه هاى تاشوى برقى، استارت دکمه اى و… مجهز است که تا حد زیادى جو رقابت پریوس را با کره اى هاى بازار ثابت نگه مى دارد. ویژگى اصلى که باعث برترى این خودروى هیبریدى نسبت به سایر رقباى بنزینى مى شود، مصرف سوخت ٣.۶ لیترى آن به لطف حضور موتور الکتریکى در کنار موتور بنزینى است.

جالب است بدانید پریوس جزو خودروهایى محسوب مى شود که طرح زوج و فرد و طرح مرکزى ترافیک شامل آن نمى شود. همچنین ترکیب موتور ١.٨ لیترى بنزینى، موتور الکتریکى و گیربکس ECVT باعث شده تا این سدان کم مصرف شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ١٠ ثانیه ثبت کند. این روز ها تویوتا پریوس در سه تیپ وارد بازار مى شود که قیمتى بین ١۴٢ تا ١۵٢ میلیون تومان در بازار آزاد دارد.

در چند روز گذشته تردد این خودرو ها در نسخه هاى مختلف در تهران زیاد شده است و شاید افزایش حضور پریوس نشان دهد که بازار ایران به یک خودروى هیبریدى ژاپنى ١۵٠ میلیون تومانى اعتماد کرده است. برخى شنیده ها حاکى از آن است که به زودى تویوتا پریوس نسل جدید وارد ناوگان تاکسیرانى مى شود. البته که تا به امروز محبوبیت پریوس باعث نشده تا معادله حضور کره اى ها در بازار ایران برهم بریزد. درصورتى که خریداران و مشتریان به درستى خدمات پس از فروش و تامین قطعات خودروهاى هیبریدى اطمینان حاصل کنند، مى توان انتظار داشت تا ٢ سال آینده سهم مهمى از بازار خودروهاى وارداتى با فناورى هیبریدى به بازار ایران عرضه شود.

اسب بخار

شرایط فروش نقدی و اقساطی تویوتا پریوس تیپ B ،A و C از سوی ایرتویا اعلام شد/ جدول آبان۹۵

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*