خانه / آخرین اخبار / قیمت خودروهای مدل۹۵ در بازار شب عید

قیمت خودروهای مدل۹۵ در بازار شب عید

اسفندماه در حالی از راه رسید که پاقدمش برای بازار خودرو ایران نسبتا خوب بوده و خرید و فروش در آن، تکانی نسبی خورده است. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، رفت و آمد مشتریان به نمایشگاه‌های خودرو نسبت به هفته‌ها و ماه‌های قبل بیشتر شده است، هرچند هنوز با رونقی که انتظار می‌رفت، فاصله دارد. به اعتقاد نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، با وجود افزایش نسبی خرید و فروش، بازار خودرو هنوز با آن رونقی که در سال‌های گذشته به‌خصوص اواخر دهه ۸۰ به خود می‌دید، فاصله داشته و تب و تاب آن دوران را ندارد. به اعتقاد آنها، همچنان عواملی مانند کمبود نقدینگی و انتظار و خوش‌بینی مشتریان به آینده بازار خودرو، موانع اصلی خروج کامل بازار از رکود به شمار می‌روند. در واقع، با توجه به این عوامل، هنوز بسیاری از مشتریان به بازار برنگشته و به همین دلیل است که ابرهای رکود همچنان بر سر بازار به چشم می‌آیند.

به گزارش ایران جیب به نقل از دنیای اقتصاد، به‌نظر می‌رسد نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت و خودروسازان به همین رونق اندک نیز تا حدی راضی‌اند و همین که بخشی از مشتریان روی به خرید خودرو آورده‌اند، آنها را نسبتا راضی کرده است. به اعتقاد کارشناسان، ریشه این ماجرا (رونق اندک بازار خودرو) را باید در تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی خودروسازان دنبال کرد. به گفته آنها، شرایط فروش جدید خودروسازان، دارای جذابیت‌هایی از جمله سود مشارکت بالا و حذف بهره است و از همین رو بخشی از مشتریان تحریم را شکسته و رو به خرید خودرو آورده‌اند. در واقع این دسته از مشتریان با توجه به اینکه امکان خرید خودرو با ودیعه کم و اقساط بلندمدت و بدون بهره را پیدا کرده‌اند، فرصت را برای خرید خودرو مغتنم شمرده و روانه بازار شده‌اند.
قیمت خودروهای مدل ۹۵ در بازار شب عید

به بازار برویم و ببینیم در اولین هفته اسفندماه چه بر آن گذشته است. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمتی برابر با ۳۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از افزایش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی خودروی موردنظر در هفته‌جاری حکایت می‌کند. از سوی دیگر پژو ۲۰۶ صندوقدار در مدل V8 که آن هم با افزایش قیمت نیم میلیونی مواجه شده، در حال حاضر ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

از سوی دیگر اما پژو ۴۰۵ بنزینی GLX که این هفته تغییر قیمت را تجربه کرده، هم‌اکنون ۲۹٫۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد که این موضوع از افزایش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت آن حکایت دارد.

سمند EF7 مدل ۹۵ نیز که این هفته ۲۰۰ هزار تومان گران شده، در حال حاضر خودرویی ۳۰ میلیون تومانی به شمار می‌رود. سمند اگرچه معمولا با تغییرات قیمتی چندانی مواجه نمی شود، با این حال در این هفته‌های پایانی سال در دام گرانی افتاده است.

اما از بازار رانا نیز خبر می‌رسد، این خودرو هم از افزایش قیمت‌های آخر سالی در امان نبوده و قیمتش بالا رفته است. به گفته فعالان بازار رانا در حال حاضر با قیمت ۳۳٫۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این نشان می‌دهد رانا ۲ میلیون تومان نسبت به مدل ۹۴ افزایش قیمت را تجربه کرده است. فعالان بازار اما در مورد دنا نیز عنوان می‌کنند که این خودرو با افزایش قیمتی ۸۰۰ هزار تومانی روبرو شده است. با این حساب در حال حاضر برای خرید دنا باید ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه کرد و این در شرایطی است که قیمت خودرو موردنظر تا همین یک ماه پیش زیر قیمت کارخانه (یعنی کمتر از ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) بود.

سمند سورن ELX با موتور توربو یکی از تازه واردهای بازار محسوب میشود که با قیمتی بین ۳۹٫۵ تا ۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده که این قیمت بدلیل نوبرانه بودن این محصول جدید ایران خودرو است که در روزهای آینده مسلما کاهش قیمت را بدنبال خواهد داشت .

پارس سال بنزینی کلاس ۲۹ در روز گذشته حدود ۳۶ میلیون ، پارس دوگانه سوز حدود ۳۷٫۸ و پارس ال ایکس کلاس ۱۲ مدل ۹۵ حدود ۳۹٫۲ میلیون تومان به فروش رسیدند .

از پارس که بگذریم در محصولات شرکت سایپا این هفته تغییری در قیمت تیبا رخ نداد، چه آنکه به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، تیبا SX در مدل صندوقدار خود هم‌اکنون ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و مدل هاچ بک EX آن حدود ۲۷٫۵ میلیون تومان قیمت دارد .

همچنین برای خرید پراید در مدل ۱۳۱ SE نیز باید ۱۹میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه کرد. برای خرید مدل ۱۱۱ پراید نیز باید ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت که این موضوع از تثبیت قیمت خودرو موردنظر حکایت دارد . از سوی دیگر پراید در مدل ۱۳۲ با قیمتی معادل ۲۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و با این حساب، خودرو موردنظر تغییر قیمت خاصی را به خود ندیده است.

سری هم اما به خانواده تندر-۹۰ بزنیم که اعضای آن طی این هفته در مدل ۹۵ با چه تغییراتی در قیمت مواجه شدند. به گفته فعالان بازار قیمت تندر-۹۰ در مدل پارس خودرویی و E2 آن افزایش یافته و این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دارد. همچنین پارس تندر نیز که ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را طی هفته جاری به خود دیده و در حال حاضر ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

اما از بازار تندر-۹۰ مدل اتومات خبر می‌رسد که این خودرو افزایش قیمت داشته و با این حساب، تندر اتومات مدل ۹۵ در حال حاضر با قیمتی معادل ۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این قیمت نشان می‌دهد تندر اتومات نزدیک به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در این هفته‌های پایانی سال افزایش قیمت را تجربه کرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*