آخرین اخبار

7 خودرو کاندید برای ورود به ایران

در سال هایی که پای شرکت های فرانسوی و کره ای چون پژو، سیتروئن، رنو، دوو و کیا به ایران باز شده بود، به یکباره با گسترده شدن سایه تحریم های اقتصادی – سیاسی علیه ایران، پای این کارخانه ها از کشورمان بریده شد. در این خلاء به وجود آمده، خودروسازان چینی به سمت خودروسازان ایرانی آمدند تا از کمبود تولید ماشین های خارجی درجه یک نهایت استفاده را ببرند و با استقبال نسبی ایرانیان هر روز بر آمار فروش شان در کشورمان بیفزایند اما اگر تحریم ها برداشته شود کدام خودروهای خارجی می توانند جایگزین تولیدات چینی یا ایرانی – چینی شوند؟ سوالی که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

1- پاندا

پاندا

یکی از ارزان ترین خودروها در بازار اروپا فیات پانداست؛ خودرویی در قد و قواره پراید که در پایین ترین مدل در ایتالیا 9 هزار یورو (36 میلیون و 630 هزار تومان) قیمت دارد. اگر شرایط فراهم شود و این خودرو بتواند در ایران به تولید یا مونتاژ برسد، در بازه قیمتی بین 37 تا 40 میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

مشخصات فنی فیات پاندا + تصاویر

2- لوگان

لوگان

خودرو ارزان دیگر بازار اروپا، لوگان (که در ایران با نام تندر شناخته می شود) است. در حالی که نسل اول این اتومبیل فرانسوی در ایران تولید می شود، نسل سوم آن در اروپا عرضه می شود. قیمت لوگان نسل سوم حدود 10 هزار یورو (37 میلیون تومان) است. این خودرو نیز می تواند با تولید در ایران با قیمتی بین 38 تا 42 میلیون تومان فروخته شود.

3- سیتی گو

سیتی گو

خودرو اشکودا سیتی گو که هم اندازه پراید است، یکی دیگر از خودروهای ارزان اروپایی به شمار می رود. این خودرو در ارزان ترین مدل 9 هزار و 30 یورو (33 میلیون و 411 هزار تومان) قیمت دارد. اشکودا کارخانه ای در کور چ است که زیرمجموعه شرکت فولکس واگن محسوب می شود. این خودرو نیز به راحتی می تواند در ایران تولید یا مونتاژ شده و قیمتی حدود 35 تا 37 میلیون تومان داشته باشد.

4- پولو

فولکس پولو

در میان خودروهای آلمانی فولکس پولو از ارزان ترین مدل هاست که قیمتی برابر با 15 هزار یورو (55 میلیون و 500 هزار تومان) دارد. این خودرو که با پژو 206 هم کلاس بوده و می تواند با تولید یا مخونتاژ در ایران به قیمت 57 تا 62 میلیون تومان فروخته شود.

5- پژو 208

پژو 208

پژو 208 را می توان نوه پژو 206 دانست. این اتومبیل فرانسوی در بازار اروپا در ارزان ترین مدل 12 هزار یورو (44 میلیون و 400 هزار تومان) قیمت دارد. اگر لغو تحریم ها، پای پژو را به ایران باز کند، پژو 208 می تواند با تولید در ایران، قیمتی بین 45 تا 49 میلیون تومان داشته باشد.

مشخصات فنی پژو 208 + تصاویر

تماشا کنید: تست تصادف پژو208

6- اپسیلون

اپسیلون

لانچیا یکی از زیرمجموعه های فیات است که به تولید خودروهای ارزان قیمت در اروپا می پردازد. قیمت این خودرو حدود 9 هزار یورو (33 میلیون و 300 هزار تومان) است. با تولید لانچیا در ایران قیمت 34 تا 36 میلیون تومانی می تواند خریداران خوبی برای این خودرو فراهم کند.

مشخصات فنی فیات لانچیا اپسیلون + تصاویر

7- میتو

میتو

آلفا رومئو، خودروساز ایتالیایی نیز یکی از تولیدکنندگان اتومبیل نسبتا ارزان قیمت اروپا است. میتو که از تولیدات این شرکت ایتالیایی است، هم اکنون در اروپا با قیمت 14 هزار یورو (51 میلیون و 800 هزار تومان) به فروش می رسد. این خودرو با مونتاژ یا تولید در خاک کشورمان می تواند با قیمتی بین 53 تا 55 میلیون تومان فروخته شود.

زنگ خطر

با حضور پاندا، سیتی گو، اپسیلون و لوگان نسل سوم می توانند زنگ خطر را برای ام وی ام 315، لیفان 630 و ام وی ام 530 به صدا درآورند. همچنین خودروهای برلیانس اچ 330، جک جی 5 و ام وی ام 550 نیز باید نگران حضور پژو 208، پولو و میتو باشند.

 

روزنامه هفت صبح

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *