خانه / آخرین اخبار / ۳ پیشنهاد به دولت برای تسریع در اسقاط خودروهای فرسوده

۳ پیشنهاد به دولت برای تسریع در اسقاط خودروهای فرسوده

رئیس ستاد حمل‌ونقل و سوخت با اشاره به صدور ۶۵ هزار گواهی اسقاط خودروهای فرسوده در ۳ ماهه نخست ۹۴ گفت: این روند قابل قبول نیست و باید سریع‌تر دنبال شود، چرا که اگر انباشت تولید خودرو اتفاق بیفتد نمی‌توانیم خروج خودروهای فرسوده را جوابگو باشیم.

به گزارش کارنت به نقل از علیرضا فیض‌بخش اظهار داشت: رویه قبلی درباره خروج خودروهای فرسوده از رده مصرف ادامه دارد، اما ما 3 پیشنهاد به دولت محترم ارائه کرده‌ایم تا این روند تسریع شود.

وی افزود: دلیل اصرار ما بر تسریع در خروج خودروهای فرسوده آن است که وقتی به سال‌هایی که تولید خودرو بالاست می‌رسیم با انباشت مواجه نباشیم.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با بیان اینکه 3 پیشنهاد ما روی میز دولت قرار گرفته و منتظر تصمیم دولت هستیم، اضافه کرد: البته همین الان هم که صادرات کند شده باز هم آمار خروج خودروهای فرسوده قابل قبول و قابل مقایسه با سال گذشته است و افت قابل توجهی نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: در 3 ماهه نخست امسال معادل 65 هزار گواهی اسقاط در خودروهای سبک و سنگین صادر شده است که با توجه به کسادی بازار در 3 ماهه نخست سال و 15 روز تعطیل فروردین به نظر می‌رسد تا پایان سال جاری عدد سال گذشته قابل حصول باشد.

فیض‌بخش تصریح کرد: با این وجود این روند قابل قبول نیست و روند باید سریع‌تر دنبال شود؛ چراکه اگر انباشت تولید خودرو اتفاق بیفتد نمی‌توانیم خروج خودروهای فرسوده را جوابگو باشیم.

وی گفت: برآورد ما نشان می‌دهد تا 5 یا 6 سال گذشته تولیدات به 500 یا 600 هزار دستگاه و به تدریج تا 1.5 میلیون دستگاه خواهد رسید و با توجه به واردات عددها بسیار بزرگ می‌شوند.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت تاکید کرد: کشور باید برای آن شرایط آماده باشد و زیرساخت‌ها به طور کامل فراهم شود اما اگر این اتفاق نیفتد دیگر شرایط قابل جمع کردن نخواهد بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme