خانه / آخرین اخبار / همکاری با خودروسازان خارجی مستلزم وجود شرایط با ثبات اقتصادی است

همکاری با خودروسازان خارجی مستلزم وجود شرایط با ثبات اقتصادی است

به گزارش کارنت، عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت : همچنان مشکلات و موانع زیادی برای سرمایه گذاری و همکاری با شرکتهای خودروساز خارجی وجود دارد.

رضا رضایی  افزود : متاسفانه عدم شفافیت نتایج مذاکرات هسته ای بر روی روابط و همکاری با شرکای خارجی در صنعت خودرو و قطعه سازی نیز تاثیر گذاشته و تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته ای به نظر می رسد این شرایط ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد : با وجود تلاش های زیاد دولت در خصوص رفع تحریم ها ، همچنان نتیجه قطعی در در این مدت در جریان همکاری ها صورت نگرفته است اما خوشبختانه تحریم های جدیدی نیز اتفاق نیفتاده است.

وی اظهار داشت :  به نظر می رسد هر گونه همکاری با خودروسازان و قطعه سازان خارجی نیازمند وجود شرایط با ثباتی است که تاکنون فراهم نشده است.

وی  با اشاره به بسترسازی های دولت طی یک سال گذشته خاطر نشان کرد : البته دولت برای رفع مشکلات تولید و صنعت خودرو بسترسازی هایی را انجام داده است اما متاسفانه در این مدت اقداماتی که به رفع موانع بانکی و  مشکلات اقتصاد صنعت و قطعه سازی کمک کند صورت نگرفت.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور یاد آورشد : خوشبختانه به دلیل همت و تلاش خودروسازان و قطعه سازان و امیدی که دولت تدبیر و امید در بخش های اقتصادی و تولیدی بوجود آورد در سال جاری شاهد رشد بیش از 50 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته بودیم.

رضایی افزود : هر چند رشد تولید خوبی در سال جاری در صنعت خودرو صورت گرفته است اما چنانچه  مسائل موجود برطرف نشود و روند حرکت ها و همکاری ها به همین شکل ادامه یابد شرایط ناامید کننده خواهد بود اما در صورتی که روند مذاکرات اخیر مثبت باشد و دولت در استای کمک به صنعت قطعه و خودروسازی همت داشته باشد امید است که در سال آینده شاهد اتفاقات بهتری در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور باشیم.

وی همچنین به رشد کیفیت در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور اشاره و خاطر نشان کرد : در سال جاری خوشبختانه کیفیت  قطعات و خودروها نسبت به سال گذشته رشد خوبی را داشته است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

همکاری‌ ایران و اروپا زیر سوال می‌رود؟

تمدید تحریم‌های 10ساله آمریکا علیه ایران بسیاری از صنعتگران از جمله قطعه‌سازان را نگران کرده ...