خانه / آخرین اخبار / نمایندگی های معتبر مجاز به واردات خودرو شدند

نمایندگی های معتبر مجاز به واردات خودرو شدند

وزارت صنعت،معدن وتجارت اعلام کرد:از ابتدای بهمن،ثبت سفارش واردات خودروهای سواری محدود به نمایندگی های معتبر شرکت های خارجی است که قبلاً درمرکز اصناف و امور بازرگانان این وزارتخانه به ثبت رسیده باشند.

به گزارش کارنت به نقل از بولتن نیوز،در اطلاعیه وزارت صنعت، معدن وتجارت آمده است : در اجرای ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان، همه کالاهای مصرفی بادوام  وارداتی، نظیر خودروی سواری ملزم به ارائه خدمات گارانتی  وارانتی ، و پس از فروش ازجانب نمایندگی های مجاز و معتبر هستند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: با وجود صراحت قانون ،تا کنون بیش از نیمی از سهم بازار خودروهای وارداتی سواری در اختیار سایر وارد کنندگان بجز شرکتهای نمایندگی مجاز است و مصرف کنندگان نهایی این قبیل از خودروها علاوه بر آنکه از دریافت خدمات متعارف پس از فروش ،گارانتی و وارانتی محروم بوده ، بعضاً بابت دریافت این نوع خدمات باهزینه های نامتعارف و خارج از نظارت روبه رو بوده اند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت  افزود : همین امر سبب شده است روزانه شکایت های متعددی از سوی مصرف کنندگان نهایی خودروهای سواری در باره قیمت فروش و ارائه نکردن خدمات پس از فروش به وزارت صنعت معدن تجارت ارائه شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

واردات خودرو در فروردین ماه 73 درصد کاهش یافت

براساس اعلام گمرک ایران، فروردین ماه امسال یک هزار و 34 دستگاه خودرو از طریق ...