خانه / آخرین اخبار / مصرف بیش از ٢٠ میلیارد لیتر بنزین در کشور

مصرف بیش از ٢٠ میلیارد لیتر بنزین در کشور

مصرف بنزین کشور در ٢٩٥ روز امسال با ٢,٢ درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال به بیش از ٢٠.٥ میلیارد لیتر رسید.

به گزارش کارنت به نقل از میزان، مصرف این فرآورده استراتژیک با میانگین روزانه ٦٩,٥ میلیون لیتر از ابتدای امسال تا ١٩ دیماه به ٢٠ میلیارد و ٥٠٢ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر رسید که از رشد ٢.٢١ درصدی آن نسبت به مدت مشاب پاسال حکایت دارد.

برپایه این گزارش، مصرف بنزین در ٢٩٥ روز پارسال با میانگین روزانه ٦٨ میلیون لیتر نیز ٢٠ میلیارد و ٦٠ میلیون لیتر بوده است.

مقایسه آماری مصرف بنزین در بازه زمانی ابتدای آذر امسال تا ١٩ دیماه نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد مصرف این فرآورده به لحاظ کمی ٤٤٢ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر افزایش داشته است.

این گزارش همچنین حاکی است: مجموع مصرف بنزین در آذرماه و ١٩ روز دیماه امسال با میانگین روزانه ٦٦ میلیون ٣٣٤ هزار لیتر به سه میلیارد و ٢٥٠ میلیون و ٤٠٠ هزار لیتر رسید.

همچنین، مصرف این فرآورده نفتی در آذرماه امسال بیش از دو میلیارد لیتر و در ١٩ روز دیماه نیز یک میلیارد و ٢٤٦ میلیون لیتر بوده است.

برپایه این گزارش مصرف این فرآورده نفتی در بازه زمانی مشابه پارسال، سه میلیارد و ١٨٥ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر بود که یک میلیارد و ٩٣٥ میلیون لیتر آن به آذرماه و یک میلیارد و ٢٥٠ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر بقیه نیز به ١٩ روز دیماه مربوط می شود.

مجموع مصرف این فرآورده در بازه زمانی یاد شده نشان می دهد میانگین مصرف روزانه بنزین، ٦٥ ملیون لیتر بوده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

برای کیفیت بنزین کشور هیچ‌کاری نمی‌توان کرد؟

پرونده آلودگی بنزین پایتخت نه تنها بسته نمی‌شود، بلکه هر چند وقت یک‌بار فصل جدیدی ...