خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آخرین اخبار / احتمال ورود تسلا به ایران

احتمال ورود تسلا به ایران

به گزارش کارنت به نقل از دنیای اقتصاد، بر اساس شنیده‌ها، ظاهرا مذاکراتی میان تسلا و خودروسازان ایرانی نیز انجام شده و حتی نماینده این شرکت در دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران نیز حضور داشته است.
هرچند هنوز هیچ مقام رسمی، حضور تسلا را در ایران تایید نکرده، اما با توجه به برنامه‌های آتی وزارت «صنعت، معدن و تجارت» برای صنعت خودرو کشور، آمدن این شرکت آمریکایی به «جاده مخصوص» چندان هم بعید نیست.
«تسلاموتورز» به‌نوعی برند آمریکایی‌ها در تولید خودروهای برقی و هیبریدی به‌شمار می‌رود و اتفاقا وزارت صنعت ایران نیز این روزها به شدت به‌دنبال واردات و البته تولید این خودروها در ایران است. همین چندی پیش نیز اخباری مبنی‌بر احتمال همکاری خودروسازان ایرانی و آمریکایی در مورد خودروهای برقی و هیبریدی به گوش رسید و حالا با توجه عزم وزارت صنعت برای تولید این نوع خودروها از یکسو و حضور نماینده تسلا در همایش صنعت خودرو ایران از سوی دیگر، احتمال همکاری این شرکت آمریکایی با «جاده مخصوصی‌ها» بعید نیست.
خودروسازان ایرانی به تازگی اعلام کرده‌اند که طی یکی‌دو سال آینده حدود 100 هزار خودرو برقی و هیبریدی خواهند ساخت و از آنجا که این نوع خودروها دارای تکنولوژی پیچیده‌ای هستند، طراحی و ساخت آنها در ایران نیازمند کمک و شراکت شرکت‌های خارجی از جمله همین تسلاموتورز آمریکا است.
تسلا که در سال 2003 تاسیس شده، در حال حاضر به تولید خودروهای تمام برقی مشغول است و در کنار آن، باتری‌های لیتیومی موردنیاز برخی خودروسازان بزرگ دنیا را نیز تامین می‌کند.
در حال حاضر تویوتای ژاپن و دایملر آلمان، به ترتیب با سهمی 27 و 14 درصدی، جزو سهامداران تسلاموتورز به‌شمار می‌روند، هر چند تسلا در کل شرکتی آمریکایی محسوب می‌شود.

tesla-model-s-electric-car-photo-h01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *